Belgian Petfood Association

season greetings

 

Eindejaarswensen van BEPEFA

Nu het einde van het jaar nadert, kijken we met trots terug op de afgelopen twaalf maanden en willen we graag onze reflecties delen. Te beginnen met een hartelijk welkom aan onze twee nieuwste BEPEFA-leden: Absolute Petfoods (Grandorf) en Just Russel.

Het was opnieuw een uitdagend jaar voor iedereen, gezien de aanhoudende COVID-19-pandemie. In maart hebben we samen met Ivox een onderzoek laten uitvoeren om na te gaan wat de impact van de pandemie op de huisdierenpopulatie was. We ontdekten dat meer dan één op de tien Belgische gezinnen een (nieuw) huisdier heeft aangeschaft sinds het begin van de pandemie in 2020 en dat meer dan de helft van alle gezinnen nu een huisdier bezit. 

We deelden deze bevindingen tijdens onze jaarlijkse Algemene Vergadering in mei, die werd bijgewoond door meer dan 40 deelnemers. Zij waren ook geïnteresseerd in de nieuwste trends in de huisdierensector, gepresenteerd door Mopets, een social media-platform voor huisdieren en hun baasjes in België en Luxemburg.

Toen de lockdown in juni begon af te nemen, hebben we samen met Mopets een persbericht uitgegeven waarin we eigenaars van gezelschapsdieren hebben opgeroepen om hun nieuwe, trouwe metgezellen niet te vergeten wanneer ze weer aan het werk gaan en zomervakanties plannen, en we hebben werkgevers aangemoedigd om na te denken over een huisdiervriendelijkere werkomgeving.

Het leefmilieu stond op onze agenda in april, toen we een follow-up webinar hielden met FOSTPLUS over duurzame diervoederverpakkingen, om onze leden goed te informeren over hoe ze duurzamer kunnen worden en het milieu kunnen beschermen voor toekomstige generaties.  In september hebben we een factsheet uitgebracht over de milieueffecten van het houden van een huisdier. Dit was een van de vier nieuwe factsheets die in 2021 zijn gepubliceerd en die kunnen worden gedownload op onze BEPEFA website

We hebben onze factsheets het hele jaar door onder de aandacht gebracht en onze stakeholders erbij betrokken via onze nieuwe BEPEFA LinkedIn-pagina die in januari is gelanceerd.  We zijn blij dat we al meer dan 230 volgers hebben - als u nog niet één van hen bent, nodigen we u van harte uit om lid te worden van onze LinkedIn Community, zodat u altijd op de hoogte kunt blijven van ons laatste nieuws en ons kunt vertellen wat u bezighoudt als het gaat om het welzijn van huisdieren.

In november waren we verheugd om veel van onze leden eindelijk in levende lijve te zien tijdens onze laatste bijeenkomst van het jaar in Gent, gevolgd door onze allereerste Pet Food Labelling & Claims workshop.  Het was een inspirerende namiddag waar de deelnemers meer te weten kwamen over de regelgeving en de kans hadden om met elkaar te discussiëren, maar ook om rechtstreeks vragen te stellen aan de experten van FOD Volksgezondheid en het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen.

Onze BEPEFA-voorzitter Sharon Schroevers en onze ondervoorzitter Guy Werquin zorgden ervoor dat onze organisatie het hele jaar door op koers bleef. We zijn ook dankbaar voor onze voortdurende succesvolle samenwerking met FEDIAF en al haar leden.  Samen staan we sterker en we zijn er trots op dat we de diervoedingsindustrie kunnen blijven ondersteunen om veilige, voedzame en duurzame diervoeding te leveren.

Dank u voor uw samenwerking en voor het feit dat u het welzijn van uw huisdier op de eerste plaats zet. Wij wensen u, uw familie en uw huisdieren een gelukkig en gezond 2022. 

 

Elien van Stichel
Secretaris Generaal – BEPEFA

 

Onze leden

Absolute Petfood * Affinity * Edgard & Cooper * Fides * Flamingo * Hill’s * Just Russel

* Mars * Purina * Royal Canin * United Petfood * Versele-Laga * Vitakraft * WellPet

 

Contact

Belgian Petfood Association

Gasthuisstraat 29, Brussel

Tel: +32 (0)2 500.89.78

E-mail: info@bepefa.eu